Наурыз – Қазақстанның ең маңызды мерекелерінің бірі. Биылғы жылдан бастап мемлекет басшысының ұсынысы бойынша Наурыз мерекесі жаңа форматта өтеді.

Ол наурыздың 14-і мен 23-і аралығында аталып, Наурызнама деп аталады. Күн сайын белгілі бір ұлттық құндылықтар мен дәстүрлерге арналады.

14 наурызда Қостанай құрылыс колледжі кітапханасының оқу залында «Наурыз – жаңару мерекесі» атты кітап көрмесі – экспозиция ұйымдастырылды.

Іс-шараға № 14 БҚЕ-1 тобының бірінші курс студенттері мен кураторы  Кушегалина Айгүл Манаповна қатысты.

Көрме  өткізудің мақсаты қазақ халқының дәстүрлері мен салт-дәстүрлеріне қызығушылықты қалыптастыру, патриотизмді, сүйіспеншілікті, ұлттық құндылықтар мен дәстүрлерге ұқыпты қарауды тәрбиелеу, сондай-ақ студенттердің танымдық мүдделерін дамыту болып табылады.

Наурыз мерекесінің бірінші күні – «Көрісу күні» – бұл күні жаңа жылдың сәтті басталуымен құттықтау дәстүрге айналды. Міне, Айгүл Манапқызы да студенттерге ұзақ  өмір,   бақытты өмір тіледі. Наурыз мерекесінің тарихы туралы айтып берді.

Кітапханашылар Вельгоша Галина Валентиновна мен Багрова Наталья Евгеньевна балалардың назарына қазақ халқының салт-дәстүрлеріне  арналған кітаптар ұсынды.

Кітапханашылардың әңгімесі түрлі-түсті презентациямен ұласты. Әңгіме соңында студенттерге бауырсақ пен тәттілер ұсынылды.

Ұлы философ Әбу Наср әл-Фараби былай деп жазған: «Өткенді, тарихты білмей тұрып, қазіргі уақытты білу, болашақты болжау қиын». Бұл сөздер қазіргі қазақстандық қоғам үшін де өзекті. Наурыз, халықтардың жаңа жеңістер мен жетістіктерге, бейбітшіліктің, бірліктің, мейірімділік пен сүйіспеншіліктің мәңгілік құндылықтары негізінде жақсы өмірге ұмтылысының бастамасы болуы тиіс. Парсы тілінен аударғанда Наурыз «жаңа күн» дегенді білдіреді.