2019 жылдың 18 қаңтарында Қостанай Құрылыс колледжінің ОДОБУ бөлімінің 4 ҒҚСП және 5ҒҚСП тобының студенттеріне арналған оқу залында «Дисциплинадағы діни идеялардың жеке және қоғамдық санаға әсері» тақырыбында дәріс ұйымдастырылды. Іс-шараға қатысу үшін облыстық ІІД-нің мүшесі, полиция майоры, Қазақстан Республикасы ІІМ Қостанай Академиясының оқытушысы Туганов М.С шақырылды.
Іс-шараның мақсаты – диструктивті діни ғұрыптардың қаупі туралы білімді қалыптастыру, жеке адамның, отбасының, дәстүрлі құндылықтардың құрылымын бұзу, әдетте мемлекеттің қатерін тудыратыны, сондай-ақ діни экстремизмнің бұзылу сипатының алдын алу болып табылады.
Туганов М.С мырза дефективті идеологиялар, діни сенім деңгейлері, деструктивті діни ұйымдардың психологиялық аспектілері мен қызметі әдістері, олардың қатарына сенімнің жаңа мүшелерін тарту үшін пайдаланылатын әдістер сияқты құбылыстардың сипаты туралы егжей-тегжейлі және нақты айтты. Көптеген қызықты және нұсқаулық мысалдар айтылды, аудиториямен кері байланыс пайдаланылды, пікір алмасылды, сұрақтар қойылды.
Іс-шара жақсы кәсіби деңгейде өткізіліп, үлкен маңызға ие болды.