«Жастар кадрлық резерві» жобасының  ерекшелігі перспективалы қызметкерлерді анықтау және  оның бағыты  тәрбиелеу болып табылады. Бұл жоба жаңа білім алу  және  өзін-өзі жетілдіру , қажетті жағдайлар жасау үшін көмектеседі.  2009 – 2015 жылдар аралығында жобаға 13000-нан астам жастар қатысты соның ішінде  404 адам ашық конкурстық іріктеуден өтті, тестілеу, оқу модульдерін,кәсіби құзіреттілігін бағалау.  Биылғы жылы бұл жобаға  қатысу үшін  1215 тапсырыс берілді. Ашық қабылдау құжаттардың соңында  691 қатысушы конкурстық іріктеуден өтті. Байқау мүшелерінің комиссия құрамы:  Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Нұр Отан» жастар қанатының «Жас Отан» өкілдері, жастар және облыстық  ішкі саясат басқармасынан құрылды.Сұхбат нәтижесінде Қазақстанның 16 қаласынан келген 16 адам  іріктеліп алынды соның ішінде  Қостанай құрылыс колледжінің  ақпараттық технологиялар жөнінде директордың  орынбасары  Есильбай Мухамедрахимов.

Есильбай Барлыбаевич жобаның үшінші кезеңіне шақырылды, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы саяси партия менеджмент мектебі «Нұр Отан»  Мемлекеттік басқару академиясында 3 күндік тренинг өткізілді.

Оқу модулі барысында ол өзінің жеке жобасын таныстырды,  көшбасшылық дағдыларын арттыруда  шеберлер класына  және жеке өсуін жақсарту үшін семинарларға қатысты, білімді бекіту үшін, көрнекті қоғамдық және саяси басшыларымен кездесті.Қазақстан Республикасының ақпараттандыру және байланыс министрлігі  бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің сынағынан өтті.

Есілбай Барлыбаевич – белсенді азаматтық позициясы бар жас жігіт, және өз ниетімен  инновациялық жобаларды жүзеге асыру мекеменің қабырғасында ғана емес сонымен қатар тыс жерлерде де жүзеге асыру болып табылды. Колледж ұжымы өзінің әріптестерін құттықтап жақсы тілектер  тілейді!