2024 жылғы 18 қыркүйекте колледждің 1 курс студенттерімен “қыздардың репродуктивті денсаулығы” және “ұлдардың репродуктивті денсаулығы”тақырыбында әңгіме өткізілді. Жоспарланған әңгімелер циклінің және осы іс-шараның келесі мақсаттары белгіленді: Жасөспірімдер кезеңінде олардың денесінде болып жатқан өзгерістерді түсінуде жастарға білім деңгейін арттыру және көмек көрсету; Жасөспірімдерде салауатты өмір салтына оң көзқарас қалыптастыру. Жауапты жыныстық мінез-құлықты және жыныстық өмірдің ерте басталуына теріс көзқарасты қалыптастыру. Мұндай іс-шаралар студенттердің жыныстық тәрбиесінде өте маңызды. Бұл әңгімелердің циклі жасөспірімдерге олардың жағдайы мен мінез-құлқын дұрыс түсінуге және бағалауға мүмкіндік береді.  «Қыздардың репродуктивті денсаулығын қорғау-гигиена негіздері» тақырыбында  кездесу өткізілді. Кездесуді Қостанай темір жол ауруханасының «Жастар мед» жастар денсаулық орталығының психологы Жазира Ахметқалиқызы Ақановова жүргізді, ол жасөспірім қыздарды осы жаста болып жатқан анатомиялық, физиологиялық, психологиялық және әлеуметтік өзгерістермен таныстырды.Салауатты өмір салты дағдыларын шоғырландыруға, мысалы, ұтымды тамақтану, оңтайлы еңбек және демалыс режимін құру, қозғалыс белсенділігін арттыру, жеке және интимдік гигиена дағдыларын тереңдету, өз денсаулығына жауапкершілікпен қарауды қалыптастыру бойынша кеңестер берді. Жауапты жыныстық мінез-құлықты және жыныстық өмірдің ерте басталуына теріс көзқарасты қалыптастырды. ұлдарымен  «Ұлдардың репродуктивті денсаулығы» тақырыбын  Қостанай темір жол ауруханасының уролог –андрологы Туткушев Сұлтан Серікбайұлы жүргізді. Оқушылармен әңгімелесу барысында аурулардың түрлері, берілу жолдары мен салдары түсіндірілді. Оқушылар осы тақырып бойынша өздерін қызықтырған сұрақтарын қойып, оларға толық жауаптар алды.