Астана қаласында Еуропалық білім беру қоры Қазақстан Республикасының Білім министрлігімен бірлесіп ұйымдастырған “SCAFFOLD – өмір бойы құзыреттілік”атты педагогтерге арналған оқу іс-шарасы өтті. Бұл бастама Қазақстанда, Қырғызстанда, Тәжікстанда, Түрікменстанда және Өзбекстанда білім беруді, жастарды жұмыспен қамтуды және дағдыларды инклюзивті дамытуды қолдау жөніндегі ЕО өңірлік жобасының DARYA бөлігі болып табылады. SCAFFOLD – бұл еуропалық білім беру қоры мен Еуропалық комиссияның бірлескен зерттеу орталығы әзірлеген құрал, ол мұғалімдерге оқу қызметін дамытуға және оны жоспарлаудан бастап бағалауға дейін кезең-кезеңімен басқаруға көмектесу үшін жасалған 102 карточкалық палуба. SCAFFOLD кез-келген пәндік салаға сәйкес келеді және оны білім беру жүйесінің кез-келген деңгейінде немесе бейресми оқытудың кез-келген түріне қолдануға болады.

Қорытынды тренингке Қазақстанның түкпір-түкпірінен келген педагогтар үшін колледж директорының ҰӘҚ жөніндегі орынбасары Ольга Терновая қатысты. Микро топтарда жұмыс істей отырып, құзыреттілікке бағытталған сабақтарды әзірлеу үшін карталар жинағын пайдалана отырып, қатысушылар SCAFFOLD құралының көмегімен жасалған оқу сабағының жоспарын әзірледі.

Ольга Валерьевна атап өткендей, тренинг барысында SCAFFOLD стратегияларын қолдану, инновациялық білім беру іс-шараларын әзірлеу және құралды оқыту әдістемесіне интеграциялау бойынша орасан зор тәжірибе алды. Болашақта колледжде SCAFFOLD-ты оқу процесіне тарату және мұғалімдерді SCAFFOLD-ты өздерінің оқыту әдістемелеріне біріктіруге ынталандыру бойынша іс-шаралар жоспарланған.

#daryascaffoldastana #daryascaffold