“Кітапты ештеңемен алмастыруға болмайды. Жаңа жаңалықтарға, ақпаратты сақтаудың жаңа түрлеріне қарамастан, кітаппен бөлісуге асықпаймыз “, – деді академик Д.С.Лихачев.

Біз оқуды сабақ, жұмыстың, оқудың немесе бос уақыттың бір бөлігі ретінде қабылдадық. Бірақ оқу – бұл біздің ағзамызға әсер ететін нейрофизиологиялық процесс. Оқуды жаттығу немесе керісінше демалыс ретінде қолдана отырып, мүмкін болатын әсерлерді неге әдейі пайдаланбаңыз?

Біз білім үшін немесе рахат үшін оқығандай боламыз, бұл процестің басқа мақсаты жоқ. Шын мәнінде, осы айқын пайдадан тыс, оқудың әлі айқын емес «бонустары» бар. Оларды білген балалар да, ересектер де жиі оқығысы келуі мүмкін. Осы «бонустармен» бізді № 396 АРХ-1 тобының және № 397 Д-1 тобының студенттері таныстырды.

2024 жылғы 11 сәуірде «Оқу колледжі» тұжырымдамасын іске асыру шеңберінде Қостанай құрылыс колледжінің кітапханашылары «Кітаптың ақпараттық кеңістіктегі рөлі» атты әдеби пеш-үйірмесін өткізді. Бірінші курс студенттері, болашақ сәулетшілер мен дизайнерлер кітаптың бүгінгі ақпараттық кеңістіктегі рөлі және оқудың пайдасы туралы өз жобаларын ұсынды және қорғады.

Әсіресе келесі қатысушылардың сөздері есте қалады:

Голуб Николай, Сысолетина Кира, Пийтер Валерия және Попова Анастасия.

Балалар өз сөздерінде көркем кітаптағы қандай да бір өмірлік жағдай туралы оқығанда біз осыған ұқсас өмірлік тәжірибе алатынымызды атап өтті.

Вельгоша  Галина Валентиновна,  кітапханасының меңгерушісі  студенттерге оқудың пайдасы туралы бейне-фильм көрсетіп, кітапхана қорынан жаңа ғылыми-көпшілік және көркем әдебиеттерді ұсынды.

Студенттер кітаптың денсаулық, сұлулық және табыс кілті деген қорытынды жасады! Кітап сізге қуаныш әкелетін бірегей жолды табуға көмектеседі. Денсаулық үшін оқыңыз!