Қостанай құрылыс колледжінің студенттері әлеуметтік серіктестердің тапсырысы бойынша заманауи ғимараттар салу үшін негіз болатын инновациялық жобаларды құру бойынша идеяларды қалыптастыруға бағдарланған. Бүгінгі таңда тапсырыс берушілердің құрылыс деңгейіне қойылатын талаптары әлдеқайда жоғары болды: құрылымдар әлдеқайда күрделі және функционалды түрде салынуда, ал мерзімдері бойынша олар қарапайым жобалардың құрылысымен салыстырылады.

Мәселен, ҚР Төтенше жағдайлар министрлігінің, Қостанай облысы ТЖ департаментінің тапсырысы бойынша ынтымақтастық аясында «Сәулет бөлімінің» үшінші курс студенттері өрт гарнизондарының жобаларын орындады, олар объектінің құнын төмендетуге және оны салу жылдамдығына есептелген. Қостанай облысы ТЖ департаментінің өкілдеріне қарауға бес жоба ұсынылды, олардың екеуі мақұлданған және қолдануға ұсынылған.Жобаларды әзірлеу нәтижелері бойынша колледжде ТЖМ өкілдерімен кездесу ұйымдастырылды, онда әзірлеуші студенттер өздерінің үздік инновациялық идеяларын ұсынды және өздерінің жобалық жұмыстарын 3D визуализациясымен таныстырды.

Жобалау қызметі аясында колледж студенттері түбегейлі жаңа шешімдерді жобалау және сынақтан өткізу арқылы пайдаланушы мен индустрияны зерттейді. Бұл формат әлеуметтік серіктестермен тиімді қарым-қатынас жасау дағдыларын алуға ғана емес, сонымен қатар ауқымды құрылыс жобаларын іс жүзінде іске асыруға өз үлесін қосуға мүмкіндік береді. Тапсырыс берушілермен қарым — қатынас балаларға өз жобаларына басқа көзқараспен қарауға мүмкіндік береді-нарықтағы өзектілік, технологиялық және сұраныс, сонымен қатар оларды жетілдіру бойынша құнды ұсыныстар алуға мүмкіндік береді. Бұл болашақ мамандардың сенімін нығайтады, олардың көкжиегін кеңейтеді.

«Сәулет бөлімі» студенттеріне алғыс сөздер айтылып, Төтенше жағдайлар Министрлігінің грамотасы табысталды.

Жас мамандарға кәсіби табыс және шабыт тілейміз!