2023 жылдың 18 қазанында Қостанай құрылыс колледжінің кітапханасында Қазақстан Республикасы күнін мерекелеу қарсаңында, сондай-ақ «Оқу колледжі» жобасы аясында кітапханалық квест өткізілді. Тақырыбы: «Қазақстанның салт-дәстүрлері».
Шараның басты мақсаты – жастарды ұлттық мәдениет пен әдет-ғұрыппен таныстыру, қазақ халқының тарихи-мәдени мұрасына арналған әдебиетті кеңінен насихаттау.
Кітапхана квестіне колледждің барлық бөлімдерінің студенттері қатысты. Техникалық мамандықтар кафедрасының намысын Назаров Ақжол мен Сабитов Мирлан (No401 МКА-1 тобы), Ноговицина Арина және Фишер Анастасия (No404 СМ-1 тобы) құрайтын «Халық» командасы қорғады; Құрамында Дмитрий Кушнерчук, Александр Вебер, Сергей Иманбаев, Сергей Ворон (№ 398 МШП-1 тобы) бар «Мереке» командасы техникалық мамандықтар кафедрасын таныстырды; Сәулет бөлімі атынан Дарина Тюзульбаева, Фарида Кинжасар (№ 380 АРХ-2 тобы) және Карина Неталиева, Дарья Приставко (№ 397 Д-1 тобы) тұратын «Шаңырақ» командасы; Техникалық бөлімді «Достық» командасының құрамында Екатерина Сретенская, Каролина Ермолина, Артём Аксенов, Әділет Актуренов (№ 394 МЕОСГ-1 тобы) қорғады; Құрылыс бөлімі атынан «Отан» командасы: Байзахова Әсем, Айдарбекова Айдана (№15 ҒҚП-1 тобы) және Филиппова Полина, Апелганс Ирина (№393 АЭА-1 тобы) қатысты.
Кітапхана квесті алты турдан тұрды, әр тур белгілі бір тақырыпқа арналды: «Қазақтың ұлттық киімдері», «Қазақстанның музыкалық өнері», «Қазақтың ұлттық тағамдары», «Қазақ халқының салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптары», «Ұлттық спорт ойындары». », сондай-ақ қазақ халқының әдет-ғұрпына қатысты сұрақтардан тұратын «Бәйге» байқауы өтті. Ойын соңында әр команда Қазақстанның атақты жерлерін анықтады.