2022 жылдың 5 сәуірінде арнайы пәндер оқытушысы Смолева Н.В. Қостанай қаласының №11 жалпы білім беретін мектебінің оқушыларына кәсіби сынамалар өткізді. Іс-шара “жобалау” локациясы ” WORKSHOP форматында өткізілді. Оқушылар жеке тұрғын үйдің эскиздік жобасын әзірледі, оны әзірлеу кезінде сәулет және құрылыс бөлімдерінің студенттері тәлімгер және мұғалім рөлін атқарды. Жұмыс барысында 11 мектептің оқушылары өздерінің алғашқы жобаларын жасады, оны аудиторияға таныстырды және жобаның бірегейлігі туралы айтты.
С.В. Щербина және А. Ж. Садыкова оқытушылары “3 Д көлемдегі полигоналды модельдеу” кәсіби сынамаларын жүргізді. Аталған ашық іс-шарада оқушылар біздің колледж студенттерімен бірлесе отырып, педагогтардың басшылығымен полигоналды қоян мүсіні тапсырмасын орындады. Іс-шараға қатысушылардың әрқайсысына жаймалары бар дайындамалар таратылды, олардың міндеті-бөлшектерді майыстыру және желімдеу. Барлық балалар тапсырманы орындады, кейбіреулері үйде тағы бір фигураны жасау үшін өздерімен бірге қосымша бланкілер жиынтығын алды. Тапсырманы орындаған алғашқы үш оқушы қосымша таңдау үшін басқа үлкен көпбұрышты фигураға ие болды. Барлық балалар мен мұғалімдер іс-шара үшін алғыс айтып, өте риза болды.