30 наурызда «Рухани жаңғыру» – «Кітап – білім бұлағы» бағдарламасын іске асыру шеңберінде 370 Д-1 тобының бірінші курс студенттеріне «Экологиялық мәдениет» кітап көрмесі бойынша әңгіме өткізілді. Ұйымдастырушылар кітапханашылар Вельгоша Г.В. және Багрова Н. Е. болды.
Көктемде көптеген экологиялық мерекелер атап өтіледі: 22 наурыз – Дүниежүзілік су күні; 23 наурыз – Дүниежүзілік Жер күні; 23 наурыз – Дүниежүзілік метеорологиялық күн; 1 сәуір – Халықаралық құстар күні; 7 сәуір – Дүниежүзілік денсаулық күні; 22 сәуір – Жер күні; 22-29 сәуір – Саябақтар шеруі.
Көрменің басты мақсаты студенттердің экологиялық білімін жетілдіру және экологиялық мәдениетін қалыптастыру болып табылады.
Кітап көрмесінде балаларға танымал ғылыми басылымдар да, көркем шығармалар да ұсынылды. Жазушылар В.Астафьев, Ш.Айтматов, О.Бөкеев, В.Распутин өз шығармаларының беттерінде табиғатты сүю тек рахаттану ғана емес, оған ұқыпты қарау деген не екенін ойлауды сұрайды.
Әңгіме барысында кітапханашылар студенттерге экранизацияланған және әлемде өте танымал табиғат пен экология туралы әдеби шығармалар ұсынды.
Әңгімеден кейін балалар Жер планетасы деп аталатын ортақ үйіміздің тағдыры әр адамға байланысты деп ойлайды деп ойлаймыз.