PISA (Programme for International Student Assessment) – оқушылардың оқу, математикалық және жаратылыстану-ғылыми сауаттылығы саласындағы білім жетістіктерін бағалау жөніндегі халықаралық бағдарлама.
Біздің колледждің PISA халықаралық зерттеуіне қатысуының маңыздылығы өте жоғары. Зерттеу нәтижелері бойынша біз өз рейтингімізді әлемдік деңгейде, белгілі бір салалардағы оң және теріс тұстарымызды көреміз, сонымен, ұмтылатын нәрсе болады.
Сонымен, студенттерді PISA халықаралық тестілеуіне дайындау аясында педагог-психолог Н.Е. Аллавердиева балалармен өзін-өзі реттеу дағдыларын дамыту бағдарламасы, «Мен өзімді басқара аламын!». Шынында да, мұндай маңызды ақыл-ой жұмысының алдында, кейде оның барысында оқушылардың эмоционалды көңіл-күйі қажет.
Тестілеу нәтижелері балалардың ұсынылған тапсырмаларды сәтті орындауға қызығушылығын көрсетті.