12 қарашада Қостанай құрылыс колледжіне “Таlap” КЕАҚ жобалар және әлеуметтік әріптестік басқармасының менеджері Ерлан Өтеулиев жұмыс сапарымен келді. Сапардың мақсаты-оқу орнының “Жас маман” жобасын іске асыру және сатып алынған жабдықты оқу-тәрбие процесінде тиімді пайдалану жөніндегі жұмысымен танысу.
Кездесу барысында интерактивті жабдықпен жабдықталған оқу-өндірістік шеберханалар, оқу сабақтарының аудиториялары қаралды.
Сонымен, дипломдық және курстық жобалау кабинетінде “Ақылды үй”, “Сәулетші” архитектуралық 3D-кешендерінің жұмысы көрсетілді, “ArchiCAD” бағдарламасында көп қабатты үйді жобалау бойынша 4-курс студенті жұмысының үзіндісі көрсетілді. Құрылыстың құрғақ әдісі шеберханасында “Құрғақ құрылыс және сылақ жұмыстары” құзыреттілігі бойынша Worldskills 2021 республикалық чемпионатына қатысушыларды дайындау жүргізілді. Мұнда байқау қатысушылары орындайтын «Фристайл» конструкциясы ұсынылды.
«Әр бағыт бойынша біз жұмыс берушілермен келісілген тиісті жабдықты сатып алдық. Студенттер кәсіпорындарда сұранысқа ие жабдықтармен жұмыс істейді. Сондай-ақ өндірістік оқыту шеберлерінің, құрылыс бейініндегі арнайы пәндер оқытушыларының біліктілігін арттыру бойынша жұмыстар жүргізілуде. “Жас маман” жобасының арқасында біз студенттерімізге көбірек білім мен тәжірибе бере аламыз”, ― дейді құрылыс колледжінің директоры Серікбай Қадыров.