Қостанай құрылыс колледжінің “Тайфун” ӘПК клуб жетекшісі Козлов Александр Ивановичтің басшылығымен “Радуга” демалыс лагерінде екі күндік оқу-далалық шығу жолын өткізді. Бірақ балалар лагерьге демалуға келмеді.
Күн сайын таңертең оларды ерте көтеру, күшті жаттығулар және бағанада дайындалған ботқалар күтіп тұрды. Одан әрі кесте бойынша әскери-патриоттық бағыттағы теориялық және практикалық сабақтар өткізілді. Курсанттар үшін екі спорттық ойын дайындалды: туристік, альпинизм элементтерімен және әскери, атыс, медициналық, тактикалық дайындықпен.
Кешкісін алау жанында курсанттар түрлі тақырыптарда әңгімелесіп, гитарада ойнады.
Мұндай жиындар – “Тайфун” әскери-патриоттық клубының курсанттары үшін дәстүрлі дайындық бөлігі. Курсанттар іс жүзінде клубтарда білгендерінің бәрін тек теорияда ғана жасай алады. Курсанттардың мақсаты армияға дайындалу немесе әскери училищеге түсу ғана емес. От жағу, отқа тамақ дайындау немесе шатырды дұрыс қою мүмкіндігі бәріне пайдалы болуы мүмкін.