2021 жылдың 17 қыркүйегінде Қостанай құрылыс колледжінің педагог-психологы Н.Е. Аллавердиева колледждің барлық педагогтары үшін «Жасөспірімдердің жас ерекшеліктері» тақырыбында онлайн-вебинар өткізді.
Мақсаты: жасөспірімдердің жас ерекшеліктерін білу қажеттілігін көрсету. Міндеттері: жасөспірімдерді тәрбиелеудің психологиялық мәселелерін ашу; жеке тұлғаны дамытудың жас және жеке ерекшеліктерін анықтау; жасөспірім жастағы білім алушылардың дамуы мен тәрбиесінің ерекшеліктерін көрсету; жасөспірім жасының психологиялық ерекшеліктерін ашу.
Я. А. Коменский бірінші болып балалардың жас ерекшеліктерін оқу-тәрбие жұмысында қатаң есепке алуды талап етті. Ол табиғатты бейнелеу принципін алға тартты және негіздеді, оған сәйкес оқыту мен тәрбиелеу дамудың жас кезеңдеріне сәйкес келуі керек. Жасөспірім-апат жасы. Сондықтан әр мұғалім жасөспірімдердің жас ерекшеліктерін білуі керек.