Бүгінгі таңда экономикаға орта буындағы білікті кадрлар қажет, бұл 9 және 11-сынып түлектерінің мамандық таңдауын анықтайды.
Бірақ орта арнаулы оқу орындарының көпшілігі негізінен тоғызыншы сынып оқушыларына бағытталған. Олардың қатарында Қостанай құрылыс колледжі бар. Бізде кәсіптік стандарттар негізінде әзірленген білім беру бағдарламаларымен қамтамасыз етілген 18 мамандық бойынша дайындық жүргізілуде. Оқуға қабылдау конкурс бойынша жүзеге асырылады: аттестаттың міндетті және бейінді пәндерінің балы жоғары болған сайын, біздің студент болу ықтималдығы жоғары болады.
2021 жылғы қабылдау науқаны алдыңғы жылдардағы трендтердің жалғасын көрсетеді: білім алушылар санының артуы, жаңа білім беру стандарттарына біртіндеп көшу, талапкерлердің кәсіпті саналы түрде таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы құжаттарды тапсыру үлесінің өсуі. Болашақ студенттер төрт мамандық пен төрт колледжге дейін таңдай алады. Конкурс аттестатта көрсетілген міндетті және бейінді пәндерді бағалаудың орташа конкурстық балы бойынша ақпараттық жүйе арқылы өткізілетін болады.
Сонымен қатар, “Архитектура”, “Интерьер дизайны” мамандықтарына түсу үшін шығармашылық емтихандардан сәтті өту тиіс. Мысалы, болашақ сәулетшілерге, дизайнерлерге үйлесімділік сезімі, көркемдік талғам тән болуы керек, олар кем дегенде негізгі сурет салу дағдыларына ие болуы керек.
Бүгінгі таңда еңбек нарығында көбірек салмақ пен мәнге ие болатын практикалық дағдылар. Жұмыс берушілерге диплом маңызды ғана емес, сондай-ақ болашақ қызметкерлердің іскерлігі жоғары болуы тиіс. Демек, тәжірибеге негізделген орта кәсіптік білімге деген қызығушылық тек арта түседі.
Қостанай құрылыс колледжіне түсу мүмкіндігіңізді жіберіп алмаңыз! Біздің мамандықтар – сіздің табысты болашағыңыздың КЕПІЛІ!