24 мамыр мен 26 маусым аралығында құрылыс колледжінің “Сәулет” мамандығының 3 курс студенттері өлшеу практикасынан өтуде. Тәжірибенің бұл түрі студенттерде қолданыстағы ғимараттар мен олардың бөлшектерін сызбаларда зерттеуге және бейнелеуге байланысты жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыруы керек. Өлшеу практикасының құрамдас бөліктері ғимараттың сәулеттік өлшемдерін орындау және олардың негізінде ғимараттың жоспарларын, қасбеттерін, бөлшектері мен фрагменттерін сызу болып табылады.
Тәжірибе жетекшілері – Безган Д.Ю. және Ищенко Г. А. Қостанай құрылыс колледжінің ғимаратын тәжірибе объектісі ретінде таңдады. Сызғыштармен, рулеткалармен және басқа да өлшеу аспаптарымен қаруланған балалар алдына қойылған міндетті мұқият орындайды – колледж ғимаратының өлшемдерін өлшеуге және тіркеуге үйренеді.