Бүгін колледжде «Үздік куратор 2021» байқауының екінші, практикалық кезеңі басталды. Оны құрылыс бөлімшесінен қатысушы Е.В. Ничубай 357 ВТиПО-1 тобының студенттерімен бірге ашты. «Детство, опаленное войной» бірінші корпус кітапханасында өткен еске алу кеші осылай аталды.
Куратор Елена Владимировна балаларға соғыс балалары кім және олар қандай қиындықтарға тап болғанын айтты. Олар соғыс жылдарында қалай өмір сүрді, тылдағы еңбек ерліктері туралы, қоршаудағы Ленинградтың балалары туралы, оккупация мен концлагерьлерде қалай аман қалды, белсенді армия мен партизан отрядтарында қалай соғысқан, батыр балалар туралы.
Ашық іс-шара барысында қатысушылар Ұлы Отан соғысы, соғыстың алғашқы күндері, қаза тапқан 27 миллион отандасымыз және концлагерьлерде азапталған 18 миллион адам туралы бейнематериалдарды тамашалады. Студенттер кеш қонақтарына әскери уақыт туралы өлеңдер оқып, соғыстың қалай басталғаны туралы көрініс ұсынды.
Кітапханашылар Вельгоша Г.В. және Багрова Н.Е. Владимир Богомоловтың «Иван» шығармасы бойынша буктрейлер ұсынды. Бұл немістердің қолынан қаза тапқан, кәсіби парызын толық білетін барлаушы баланың қайғылы және шынайы оқиғасы. Сондай-ақ балаларға «Жадта да, кітапта да – мәңгі» кітап-иллюстрациялық көрмесі ұсынылды.
Өткізілген іс-шара жоғары әлеуметтік, азаматтық және этикалық маңыздылығымен ерекшеленді, мазмұнды және эмоционалды болды.
Біздің қиын-қыстау кезімізде сол тағдырлы жылдар туралы айтатын, әлемде мәңгілік құндылықтар бар екенін еске салатын адамдар бар: Отан, ар-намыс, парыз, естелік. Соғыс балалары соғыс қимылдарына белсенді қатысқан жоқ, бірақ олар фашистік басқыншыларды жеңудің жалпы ісіне үлкен үлес қосты. Олар қазірдің өзінде сұр, бұл ұлдар мен қыздар, Ұлы Отан соғысының соғыс уақытында өсіп, аман қалды. Бұл адамдар тірі болған кезде, біз олардың тағдырлары туралы білуіміз керек.