Қостанай құрылыс колледжінің базасында “Еңбек” нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік бағдарламасы бойынша қысқа мерзімді курстар басталды. Қазіргі уақытта 10 адам ағаш ұстасы және жиһаз өндірісінің шеберлері болып оқиды, олардың барлығы Қостанай ауданының тұрғындары.
Болашақ мамандар құрастыру сызбаларын оқуды, құрастырудың, есептеудің, жиһаздың материалы мен бөлшектерінің негізгі принциптерін игеруді үйренеді, өйткені жиһаздың белгілі бір түрімен жұмыс жасай отырып, кәсіби маман оның ерекшеліктерін жақсы білуі керек. Қазірдің өзінде қысқа мерзімді курс студенттері оқытудың теориялық бөлігінен практикалыққа көшті, онда олар электрлендірілген құралдардың көмегімен қызығушылықпен және қызығушылықпен жұмыс істейді: бұрағыш, бұрыштық кескіш, тегістеуіш,дөңгелек ара, электр бұрғысы, сонымен қатар форматты кесуге арналған машинада жұмыс істейді. Қысқа мерзімді оқыту курстарын аяқтағаннан кейін болашақ мамандар жиһаз дүкендерінде, салондарда, тапсырыс бойынша жиһаз жасайтын шеберханаларда жұмыс істей алады, сондай-ақ жеке кәсіпкерлерді аша алады, бұл адамдар үшін маңызды, өйткені олар басқа мамандық алу үшін мақсатты түрде келді, мүмкін жаңа дағдыларды игеріп, өмірлерін түбегейлі өзгертеді.