Бүгін, 15 сәуірде Қазақстанда қазақ аңызының «Қозы-Көрпеш – Баян Сұлу» кейіпкерлерінің ұлы махаббатына арналған ерекше мереке – күн атап өтіледі.
Қостанай құрылыс колледжі жатақханасының студенттері үшін жас жігіт пен қыздың қайғылы және әдемі махаббаты туралы баяндайтын «Қозы Көрпеш пен Баян сұлу» көркем фильмінің жеке көрсетілімі ұйымдастырылды. Балалар фильмнің оларға қатты ұнағанын және қатты эмоциялар, әсерлер мен пайымдау тудырғанын атап өтті….
Жігіт Қозы-Көрпеш пен сұлу Баян есімдері он бес ғасырдан бері ажырағысыз. Олардың сезімдерінің сұлулығы мен күші өлімнің қараңғылығын жеңді. Екі жүректің қалдырған махаббат нұры барлық уақыттағы ақындар, драматургтер, этнографтар мен тарихшыларды және көптеген халықтарды шабыттандырды. Иә, қазір де Қозы Көрпеш пен Баянға деген махаббат тақырыбы жастар арасында да өзекті, ол шынайы, шынайы қарым-қатынастың үлгісі болып табылады.