2021 жылдың 8 сәуірінде бейнеконференция форматында құрылыс бейініндегі жұмысшы мамандықтарының 360 К-1, 366 МОСР-1 бірінші курс топтары үшін “Деструктивті діни ағымдарға тарту әдістері” тақырыбында іс-шара өткізілді.
Іс-шараның мақсаты- студенттерді колледждің ақпараттық-түсіндіру тобының қызметімен таныстыру, дәстүрлі құндылықтарды бұзатын, психикалық және физикалық денсаулықты бұзатын деструктивті идеологиялар, діни ұйымдар, оларды тарту әдістері, насихаттау нысандары және өз қатарына жаңа мүшелерді тарту, сондай-ақ деструктивті және тоталитарлық бағыттағы діни экстремизмнің алдын алу сияқты құбылыстардың мәні туралы білімдерін кеңейту.
Конференцияны дайындаған және өткізген АТТ жетекшісі Л. М. Мусина, облыстық АТТ мүшесі, ҚР Ішкі істер министрлігінің Қостанай Академиясының оқытушысы. Ш.Қабылбаева, полиция летенанты Абенов Данияр Еделханович.
Студенттер мен осы топтардың кураторлары мен шеберлерін Л.М. Мусина діни экстремизмнің алдын алу бойынша колледждің ақпараттық-түсіндіру тобы жұмысының негізгі бағыттарымен таныстырды, оның таралуына байланысты қазіргі жағдайға қысқаша сипаттама берілді. Д.Е. Әбенов деструктивті идеологиялар мен ұйымдардың мәніне, психологиялық аспектілері мен олардың қызметінің тәсілдеріне, жастарды тарту әдістеріне, насихаттау нысандарына және өз қатарына жаңа мүшелерді тартуға назар аударды. Іс-шара барысында белсенді формалар қолданылды, фотосурет арқылы әлемге әйгілі актердің жеке басын анықтау ұсынылды, содан кейін оның деструктивті ұйымдарда болу тарихы және олармен үзілуге тырысудың пайдасыздығы туралы әңгіме болды. Аудиториямен кері байланыс қолданылды, қатысушылар диалогқа қатысты.
Іс-шара жақсы кәсіби деңгейде өтті және үлкен тәрбиелік мәнге ие болды.