Қостанай құрылыс колледжінде педагог-психолог Н.Е.Аллавердиева колледж педагогтарымен «Білім беру мекемелерінде зорлық-зомбылық пен буллингтің алдын алу жолдары» тақырыбында оқыту сабағын өткізді. Сабақтың мақсаты: студенттік ортадағы қақтығыстардың алдын алу, жанжалды жағдайлардың алдын алу және жеңу жолдарын іздеу.
Қорқытудың алдын-алу мәселесінің өзектілігі мектептерде, колледждерде бұл проблемамен күресудің әмбебап тәсілдері жасалмаған, көптеген мұғалімдер жасөспірімдер арасындағы қудалауды байқамайды немесе байқағысы келмейді, сондықтан «жәбірленушілерге» де, «құқық бұзушыларға» да қажетті қолдау мен көмек уақытында көрсетілмейді. Қорқыту жаңа формаларға ие бола бастайды, интернетте қудалау көбейіп келеді – кибербуллинг. Колледж психологымен, педагогтарға студенттік ортада буллингтің алдын алу бойынша ұсыныстар берілді.