Киберспортты дамыту аясында Қостанай құрылыс колледжінде 1-3 курс студенттері арасында pubgm (PLAYERUNKNOWN ‘ S BATTLEGROUNDS Moblie) пәні бойынша мобильді киберспорт бойынша колледж тарихындағы алғашқы турнир өтті.
PLAYERUNKNOWN ‘S Battlegrounds Moblie-PLAYERUNKNOWN’ S Battlegrounds ойынының мобильді нұсқасы.
PUBGM-бұл танымал онлайн экшн-ойын, онда 100 адамға дейінгі ойыншылар “корольдік шайқаста” күреседі (ағылш. Battle Royale), deathmatch режиміндегі ауқымды “соңғы адам” жекпе-жегі сияқты, онда ойыншылар соңғы тірі қалу үшін бір-бірімен соғысады. Ойыншылар матчқа қалай кіруді таңдай алады: жалғыз, жұпта, триода немесе төрт адамнан тұрады. Соңғы адам немесе тірі қалған команда матчта жеңіске жетеді. Осы дисицплин бойынша жүлде қоры бірнеше миллион долларды құрайтын Әлем чемпионаттары өтеді.
Ойындар екі күн өтті – 11-12 наурыз, режимде-үшінші тұлғаның көрінісі (TPP), 4 адамнан тұратын команда (squad), 3 картада: Эрангель, Санук және Мирамар.
Турнирге 28 ойыншының қатысуымен 7 команда қатысты.
Турнир нәтижелері келесідей:
• 1 – ші орын – “SYNDIKAT” командасы (6 ҒҚСП-2 тобынан капитан Курбаниязов Ж. Н., Надиркулов М. Қ., Бисенбаев А. Ұ., Атақпаев Б.);
* 2 – ші орын – “SKY TEAM” командасы (гр. 344 Д3, капитан Индач О. В., Каримов 5 ҒҚСП -7 тобынан Бегалин Т. В., Бердигожинов М.т.б);
• 3 – ші орын – “Heaven’ s PUBGM team ” командасы ( ЕТжБҚЕ 357-1тобынан , капитан Ибрашев А. Т., Пущин Д. с., Идиатуллин Д. Д., Исркепов К. С.).
“Heaven’ s PUBGM team” командасының ойыншысы – triadBadBoy лақап атымен ойыншы турнирдің MVP болды, бар-жоғы 3 ойын үшін 28 Килл жасады.
Киберспорт бойынша чемпионаттар бүкіл әлем бойынша көптеген көрермендерді тартады. Қазақстанда киберспорт 2018 жылы басқа спорт түрлерімен теңестірілді. Бұл индустрияның неғұрлым белсенді дамуына мүмкіндік берді және Қостанай құрылыс колледжі өз кезегінде өңірдегі киберспортты, атап айтқанда, мобильді киберспортты дамытуға өз үлесін қосуда, өйткені мобильдік киберспорт сеголняшний күні ойыншылар үшін барынша қолжетімді болып табылады.