2021 жылғы 4 наурызда Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға арналған “Саналы Ұрпақ” жобасы шеңберінде “Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл” түсіндіру әңгімесі ұйымдастырылды және өткізілді, құқықтану жауапты оқытушысы Вельгоша Г. В.
Аталған іс-шараның мақсаты колледждің инженерлік-педагогикалық құрамының сыбайлас жемқорлыққа қарсы дүниетанымын қалыптастыруға жәрдемдесу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасына енгізілген толықтырулар мен өзгерістерді түсіндіру болды.
Іс-шара барысында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Қостанай облысы бойынша департаментінің офицері Молдыр Талғатқызы Шериева қатысты. Ол колледждің әкімшілігі мен инженерлік-педагогикалық ұжымын Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қолданыстағы заңнамасымен өте кәсіби және сауатты таныстырды. Қостанай облысында сыбайлас жемқорлық рейтингі бойынша статистикалық деректердің мысалдарын келтірді.
Молдыр Талғатқызы колледж оқытушылары мен қызметкерлерін қызықтыратын барлық сұрақтарға жауап берді, сондай – ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің call – орталығына жүгіну алгоритмін түсіндірді-1424, егер азаматқа сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактілері белгілі болса.
Әңгіме соңында іс-шара қатысушыларына «Балаңыздың болашағын ұрламаңыз!».