12 ақпанда Қостанай құрылыс колледжінің акт залында Қостанай облысының техникалық және кәсіптік білімінің 80 жылдығына арналған Counter-Strike: Global Offensive пәні бойынша облыс тарихындағы алғашқы “KSK FastCUP” киберспорттық турнирінің қорытындысы шығарылды. Турнирге өңір колледждерінен 18 команда, әр колледжден бір командадан қатысты.
Командалар бес спортшыдан тұрды. Барлық ойындар, соның ішінде финал әлеуметтік желілерде онлайн көрсетілімі таратылды. Қорытынды үздік қазақстандық комментаторлардың бірі Нұрлан Цунами Абаевтың қатысуымен өтті.
Турнир ағымдағы жылдың 1 ақпанында басталды. Ақтық ойыннан басқа барлық ойындар “Best of 1” форматында (бірінші жеңіске дейін) өткізілді. Ақтық сайыстар 11 Ақпанда “Best of 3” форматында (екі жеңіске дейін) өтті.
Турнирдің басты мақсаты аймақта киберспортты дамыту, белсенді бос уақытты ұйымдастыру үшін студенттерді киберспортпен айналысуға тарту, сондай-ақ кәсіби және әлеуметтік-мәдени тұрғыдан маңызды командалық рухты қалыптастыруға және тәрбиелеуге жәрдемдесу болып табылады.
Бұл турнирді Қостанай облысының сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі қолдады. “Турнир” Саналы Ұрпақ” жобасы аясында өтуде”, – деді сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – қимыл агенттігінің облыстық департаменті басшысының бірінші орынбасары Данияр Смағұлов – ” Қазақстандағы және әлемдегі Киберспорт-ең перспективалы және тез дамып келе жатқан индустриялардың бірі. Оны бірнеше рет олимпиадалық бағдарламаға қосу ұсынылды. Бұл командалық рухты дамытуға, реакция мен стратегиялық ойлауды дамытуға көмектеседі. Мен өмірдегі сияқты, киберспортта да “алдау”деп аталатын амалдар жоқ екенін атап өтемін. Бәсекелестік және ойын элементтері арқылы балалар іс жүзінде біз ересектер туралы айтатын адалдық пен өзін-өзі жетілдіру принциптерін түсінеді”.
Турнир қорытындысы бойынша бірінші орынды Қостанай құрылыс колледжінің “AYAZ” командасы, екінші орынды Қостанай гуманитарлық колледжінің “Rival” командасы, үшінші орынды Қостанай жоғары медициналық колледжінің “Ping Devils”командасы иеленді. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің “турнирдің үздік ойыншысы” (MVP) кубогы Қостанай құрылыс колледжінің команда капитаны Тамерлан Нұрмановқа тапсырылды.
Бұдан былай мұндай іс-шаралар тұрақты негізде өткізілетін болады. Қазір жоғары оқу орындарының командаларын шақырумен Наурыз контестін өткізу жоспарда бар.
Қостанай құрылыс колледжі турнирдің барлық қатысушыларына, іс-шараның демеушілеріне, Қостанай жоғары политехникалық колледжіне жүлдегерлерге медальдар бергені үшін алғыс білдіреді.
Толығырақ әлеуметтік желілерімізден мына сілтеме бойынша біле аласыздар vk.com/cyber_ksk.