Қостанай құрылыс колледжінде өскелең ұрпаққа патриоттық тәрбие беру бойынша үлкен жұмыс жүргізілуде. Мұнда “Тайфун” әскери-патриоттық клубы ұйымдастырылған, оның жетекшісі отставкадағы аға лейтенант Александр Иванович Козлов.
Клубтың жұмыс принципі – ерікті түрде қатысу. Клуб мүшелері болғысы келетін студенттер бастапқы әскери дайындық негіздерін, ҚР Қарулы Күштерінің жауынгерлік дәстүрлерін, Қазақстан тарихының батырлық беттерін зерделейді, әскери “пәндер” бойынша даярлықты: саптық дайындықты, атыс даярлығын (пневматикалық қарудан ату), автоматты құрастыру, туристік дайындықты және т.б. зерделейді. Клуб жұмысы әскери этикет, тәртіпті сақтау және бағыну негізінде құрылады. Үміткерлер емтихан тапсырады, қатаң іріктеуден өтеді және ең лайықтылар өздерінің алғашқы далалық шығуларына барады. Жорықта жолдасқа алғашқы медициналық көмек көрсету, “зардап шегушіні тасу”, “жаралыларды таңу”, картамен жұмыс істеу, бір сіріңкеден от жағу дағдылары пысықталады.
Шақыруға дейінгі дайындықтың негізгі сатыларының бірі-балалардың парашюттік дайындығы. “Тайфуншылар” Қорған қаласының авиациялық спорт клубында оқып, 800 метр биіктіктен парашютпен секіреді. Бұдан басқа, әрбір курсанттың бассейнде де, Тобыл өзенінде де аквалангпен суға түсуге мүмкіндігі бар.
Осының барлығы студенттердің бойында тұрлаулы азаматтық ұстанымды, патриотизмді, Отанға лайықты қызмет етуге және оны қорғауға даярлықты, әскерге шақыру контингенті мәртебесіндегі моральдық-психологиялық жай-күйдің жоғары деңгейін, әскери қызмет жағдайында қойылған міндеттерді орындауға ұдайы әзірлікті қамтамасыз ететін оның берік тәртібі мен ұйымшылдығын қалыптастыру мақсаты болып табылады.
Клуб жастар арасындағы патриоттық бағыттағы колледждің визит карточкасына айналды. Клуб мүшелері тек қаланың, облыстың және республиканың ғана емес, сондай-ақ халықаралық ауқымдағы іс-шаралардың барлық патриоттық іс-шараларының қатысушылары болып табылады.
Олар “Жас сарбаз” республикалық әскери-патриоттық қозғалысымен, “Вымпел” Ресей әскери-патриоттық қозғалысымен белсенді өзара іс-қимыл жасайды, ҚР “Әскери-Спорттық клубтар Федерациясының” қатысушылары болып табылады.