Қостанай құрылыс колледжінде «Кибербуллинг. Не істеу керек?» олардың барысында студенттерге нағыз кибербуллингтің өзіне тән ерекшеліктері, оның жәбірленуші мен агрессор үшін салдары, өзін қалай қорғауға болатындығы және кімге көмек сұрауға болатындығы туралы айтылды.
Егер сіз өзіңізді қорлап жатыр деп ойласаңыз, бірінші қадам – ата-ана, жақын отбасы мүшесі немесе сіз сенетін басқа ересек адам сияқты сенетін адамнан көмек сұрау.
Колледжде сұрақтар мен күмәнмен сіз психолог Н.Е. Аллахвердиевадан кеңес ала аласыз. Егер әлеуметтік желі платформасында қорлау/қорлау орын алса, бұзақылықты бұғаттауды және платформаның өзінде оның мінез-құлқы туралы ресми хабарлауды қарастырыңыз. Әлеуметтік медиа-компаниялар өз пайдаланушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге міндетті. Не болып жатқанын көрсету үшін дәлелдер жинау пайдалы – мәтіндік хабарламалар мен әлеуметтік желілердегі скриншоттар. Кибербуллинг-зорлық-зомбылықтың бір түрі. Оған қарсы тұруға болады және керек!