Алматы қаласының Халықаралық Бизнес академиясының колледжі Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған Қазақстан Республикасының колледждері арасында “Мен – кәсіпкермін” республикалық онлайн Гранд турнирін өткізді.
Байқау екі кезеңнен тұрды: бірінші кезең, іріктеу кезеңі, 2020 жылғы 2-4 желтоқсан аралығында; 2020 жылғы 7-9 желтоқсан аралығында – екінші кезең, Бизнес жобаларды жария онлайн-қорғау. Байқаудың мақсаты Қазақстан Республикасы жас ұрпағының кәсіпкерлік бастамасын қолдау және дамыту болды.
«Қостанай құрылыс колледжі» КМҚК-да арнайы пәндер оқытушысы Назаркенова Күлбаршын Жанстұлтанқызының жетекшілігімен 343 Арх-3 тобының студенттері Луговских Илья, Степанченко Александр және 331 Д-4 тобының студенті Пущина Каролина таныстырылды. «Эко» құрылыс колледжінің студенттер командасы байқаудың екі турын абыроймен өтті. Студенттер «ПЭТ бөтелкелерін өңдейтін шағын зауыт» тақырыбында бизнес-жоба әзірледі. Студенттер ұсынған Бизнестің өзектілігі мен қадір-қасиеті оның экологиялық пайдасы болып табылады. ПЭТ бөтелкелерін кәдеге жарату қоршаған ортаның ластануын азайтады, мұнай тұтынуды шектейді, өңделген шикізатты пайдаланудың жаңа салалары пайда болады.
Байқау қорытындысы бойынша «Эко» командасы белсенді қатысқаны үшін ҚР БҒМ Техникалық және кәсіптік білім департаменті, Алматы қаласы білім басқармасы, салалық қауымдастықтар мен кәсіптік білім беру ұйымдары Одағы және Халықаралық бизнес академиясы колледжінің директоры А.Ж. Шамшинге грамотамен және алғыс хатпен марапатталды.