2020 жылдың 15 желтоқсанында бейнеконференция форматында техникалық бейіндегі жұмысшы мамандықтарының 363 МКА-1, 367 МСМП -1 бірінші курс топтары үшін “ксенофобия экстремизмнің қозғаушы күші ретінде”тақырыбында іс-шара өткізілді. Конференцияны ұйымдастыруға және өткізуге облыстық АТТ мүшесі, полиция майоры, экстремистік идеологияға қарсы іс-қимыл бойынша ҚАЖ мамандарын даярлау орталығының бастығы М. С. Туйганов шақырылды.
Конференция барысында колледждің АТТ жетекшісі Л.М. Мусина студенттерді діни экстремизмнің алдын алу бойынша ақпараттық-түсіндіру тобы жұмысының негізгі бағыттарымен таныстырды. Туйғанов, М. ксенофобияның экстремизм шарттарының бірі ретіндегі мәні, оның діни наным-сенімдер, ұлтаралық келісім деңгейіндегі көріністері, жалпы қоғам мен жеке тұлға үшін туындайтын салдары, оның радикалды экстремизммен және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқыққа қарсы әрекеттері үшін туындайтын жауапкершілікпен қалай байланысы бар екендігі туралы егжей-тегжейлі және нақты айтып берді.