Қостанай құрылыс колледжінде Ахмет Байтұрсыновқа арналған “адалдық сағаты” өткізілді

Қостанай құрылыс колледжінде Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің бастамасы бойынша «Ахмет Байтұрсынов – адамзат пен білімнің жанашыры» тақырыбында кезекті онлайн-парасаттылық сабағын өткізді. Студенттерге қоғам қайраткері, «Алаш» партиясының мүшесі, ағартушы, ғалым, түркітанушы, ақын және аудармашының өмірі мен көзқарастары туралы айтылды.

А.Байтұрсыновтың педагогикалық қызметінің басты мақсаты – өскелең ұрпақты адал және еңбекқор, Отанға адал, қазақ халқының ғасырлық дәстүрлерін жалғастыруға дайын етіп тәрбиелеу. Өз шығармаларында жастарға арнаған сөзінде Ахмет Байтұрсынов өзін-өзі дамыту үшін өзін-өзі қамтамасыз етуге ұмтылу керек екенін атап өтті. Нағыз патриот болу, өз халқына адал және әділ қызмет ету-Ахмет Байтұрсыновтың өмір тарихы осыны үйретеді.

Оның сөздері мен мақал – мәтелдері бүгінгі күнге дейін көпшілікті таң қалдырады: «Мақтаныш, надандық – тығырыққа апаратын жол, даналық – шексіздікке» – әрқашан өзекті.

Бейне оқулыққа сілтеме: https://youtu.be/oxX3B6ej3ek