«Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы» ММ жанындағы оқу-әдістемелік кеңестің отырысында Қостанай құрылыс колледжінің арнайы пәндер оқытушысы Н.В. Смолеваның «Механика грунтов» оқу құралы қаралып, мақұлданды.
Бұл оқу құралы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының құрылыс мамандықтарының студенттеріне арналған.
Нұсқаулықта келтірілген материал инженерлік геология туралы негізгі ақпаратты қамтиды. Курстың бөлімдеріне анықтамалық материалдар, бақылау сұрақтары келтірілген. Тиісті тақырыптар бойынша міндеттерді шешу және өздік жұмыстарды орындау арқылы білім алушылардың білім сапасын тексеруге ерекше назар аударылды. Курсты аяқтағаннан кейін білімді бақылау үшін қорытынды практикалық жұмысты орындау ұсынылады.