Қостанай құрылыс колледжінде студенттерді жобалау саласындағы шығармашылық және зерттеу қызметіне тарту, кеңістіктік ойлауды, шығармашылық дағдыларды, ЗD-модельдеуге және компьютерлік технологияларға қызығушылықты дамыту мақсатында жыл сайын “Minecraft” – та құрылыстар конкурсы өткізіледі. Біздің колледжде әртүрлі мамандықтар бойынша, құрылыс бейінімен қатар басқа да бағыттар бойынша дайындық жүзеге асырылады, бірақ құрылыс саласының еңістігімен: студенттер құрылыс объектілерінің визуалды жобалауын зерделейді, құрылыс саласының объектілерін ақпараттық модельдеу бағдарламалары үшін қосымшалар мен тұрғын үй және өзге де құрылыс объектілерін басқаруды автоматтандыру бойынша кешенді шешімдер әзірлеуді жүзеге асырады. Сондықтан “Minecraft” ғимараттар байқауы сияқты іс-шараға барлық мамандықтардың студенттері қызығушылық танытып, тапсырмаларды жүзеге асыруға шығармашылықпен қарайды.
Биылғы жылы колледж студенттері үшін “Minecraft” құрылыс конкурсы өткізілді, онда “Қазақ драма театры”, “City Center”, “Басты алаң”, “Қостанай құрылыс колледжі” номинациялары бойынша қатысуға болады. Конкурсқа объектілерге бейне-шолу және өз жұмыстарының таныстырылымы түрінде бірнеше жұмыстар ұсынылды. Студенттер түпнұсқа нысандардың көптеген бөлшектерін өте байыпты қабылдады, олар нағыз сәулет шедеврлерін қайта жасап, сонымен қатар жаңа декорациялар немесе қосымша элементтер түрінде өз жетістіктерін көрсете алды. Байқау жеңімпаздары дауыс беру арқылы анықталды.
357 ЕТжБҚЕ-1 тобынан Ибрашев Әнуар жеңімпаз атанды, ол тақырып ретінде “Басты алаңды” таңдап, өзінің бейне-шолуында облыс әкімдігі алдындағы алаңнан басқа орталық парктің тағы бір бөлігін, өлкетану мұражайын, коммерциялық қызметтің бірқатар объектілерін және облыстық филармония ғимаратын көрсетті. Екінші орынды 341 ЕТжБҚЕ -3 тобының студенті Садыков Руслан иеленді, онда асхана, кабинеттер мен дәліздер және оқу орнының басқа да үй-жайлары ұсынылған “Қостанай құрылыс колледжі” тақырыбындағы презентациямен. Үшінші орынды Малмаков Темірлан иеленді, 358 ГЖЖМП-1 тобы “City Center” атты жұмысымен, онда бизнес-орталық орналасқан.