6 қарашада Ы.Алтынсарин атындағы Рудный әлеуметтік-гуманитарлық колледжінің базасында «Жаһандану дәуіріндегі кәсіби білім беруді дамытудың өзекті мәселелері: «тарих, тәжірибе, практика» халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы өтті. Конференция барысында пленарлық отырысқа қатысушылар ТжКБ жүйесіне қатысты бірқатар мәселелерді талқылады: оның тарихы, бүгіні және болашағы.
Конференция жұмысына Қостанай құрылыс колледжінің оқытушылары мен студенттері Айсина А.Г., Смолева Н. В., Назаркенова К. ж., Кушегалина А. М., Вахабова г. И., Инербаева г. С., Терновая О. в., Пак А., Шелудько Д. қатысты.
Әлем бір орында тұрмайды, бәрі де өзгеруде, кәсіби оқыту жүйесі де қарқынды өзгеруде. 2020 жылы «Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы» қабылданды, біздің облыстың білім басқармасы бізді не күтіп тұрғанын, қандай проблемалар мен оларды шешу жолдарын көріп отырғанын әдістемелік кабинет басшысының орынбасары Марал Меңдібайқызы Боқаева айтып берді.
Конференцияға 195 мақала ұсынылды, оның 15-і халықаралық деңгейде. Ұсынылған мақалалар қазақ педагогикасының негізін қалаушы Ы.Алтынсарин, Абай Құнанбаев, Әл-Фарабидің бай рухани мұрасын зерттеуге; жастарды ұлттық құндылықтар негізінде оқытудың инновациялық әдістерін қолданудың педагогикалық тәжірибесін таратуға, сондай-ақ бәсекеге қабілетті маман даярлаудың негізгі проблемаларын талқылауға бағытталған.