2020 жылдың 28-29 қазанында «Климаттың өзгеруі жағдайындағы экологиялық таза және жайлы қалалық орта» атты ресей-герман ғылыми онлайн семинары өтті, ол қысқа баяндамалар мен кейінгі пікірталастар форматында өтті. Іс-шараның ұйымдастырушылары Ұлттық зерттеу Мәскеу мемлекеттік құрылыс университеті (МГСУ ҒЗУ), КНАУФ компаниясы (KNAUF) және Герман ғылым және инновациялар үйі (DWIH) болып табылады.
Семинар жұмысына Қостанай құрылыс колледжінің оқытушылары қатысты: Смолева Н. В., Семенова Л. И., Тертышник О. С., құрылыс бөлімінің меңгерушісі Чикалова Е. Ю.
«Климаттың өзгеруі жағдайындағы заманауи қаланың ауасы мен суы және экологиялық технологиялар» тақырыбындағы семинардың бірінші күні қалалық ортадағы климаттың өзгеруін жұмсарту үшін инженерлік шешімдерге арналды. Климаттың өзгеруі-бүгінде адамзат алдында тұрған ең үлкен мәселе. Жаһандық өзгерістер температура, ауа-райы және табиғи апаттармен байланысты. Сонымен қатар, қалалардың тез өсуі байқалады. Осылайша, қала тұрғындары климаттың өзгеруіне әсер ететін ең үлкен қауымдастық болады. Осыған байланысты туындаған мәселелерді тек бірлескен күш-жігермен шешуге болады.
Ал 29 қазанда семинар барысында «Қалада жайлы өмір сүруге арналған құрылыс материалдары. Жөндеу және әрлеу кезінде энергия үнемдеуді, дыбыс оқшаулауды және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету».