Қостанай құрылыс колледжінде колледждің психологиялық қызметі табысты жұмыс істеуде. Қызмет студенттердің психологиялық денсаулығын сақтауға, білім беру ұйымдарында қолайлы әлеуметтік-психологиялық ахуал жасауға және білім беру процесіне қатысушыларға психологиялық қолдау көрсетуге жәрдем деседі.
17.10.2020 ж. колледж жатақханасында педагог-психологтың жұмыс жоспарына сәйкес колледж психологтары Н.Е.Аллавердиева және Н.Н. Тикунова колледж жатақханасында тұратын студенттермен кездесу өткізді. Студенттер саны 19 адамды құрады. Кездесу барысында студенттер осы қызметтің мақсаттары мен міндеттерімен танысты.
Педагог-психолог жұмысының мақсаты:
-білім беру процесінде студенттер мен студенттік топтарды психологиялық-педагогикалық қолдау, студенттердің психологиялық қорғалуын арттыру, әлеуметтік бейімделгіш, еңбек нарығында сұранысқа ие түлекті қалыптастыру;
-колледжде білім беру процесінің сапасын арттыруға ықпал ететін және оның субъектілерінің әрқайсысының жеке әлеуетін барынша толық ашуға бағытталған әлеуметтік-психологиялық жағдайларды қамтамасыз ету;
– әртүрлі жастағы студенттерге психологиялық-педагогикалық қолдау жүйесін құру.
Міндеттері:
туындаған қиындықтарды уақтылы алдын-алу және тиімді шешу мақсатында студенттердің әлеуметтік-психологиялық мәртебесі мен бейімделуінің ерекшеліктерін зерттеу.
Мақсаты «Мен» позитивті бейнесін, бірегей және қайталанбас тұлғаны, коммуникативтік құзыреттілікті, өмірге деген құндылықты қалыптастыруға ықпал ететін іс-шараларды әзірлеуге және өткізуг еқатысу.