Қостанай құрылыс колледжінің студенттері әртүрлі оқу орындарының барлық білім алушылары сияқты пандемияға байланысты карантинге байланысты Қашықтықтан оқытуға көшті. Ал екінші оқу семестрінде, әдетте, түрлі деңгейдегі ғылыми-практикалық конференциялар өтеді. Біздің студенттер ағымдағы оқу жылы ішінде ғылыми жұмыстар дайындады,осы іс-шараларда сөз сөйлеуді жоспарлады.  Қалыптасқан жағдайға қарамастан, шығу табылды – Бұл “онлайн”режимінде ғылыми-практикалық конференциялар өткізу. Карантин кезеңінде балалар екі халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларға қатысты.

Бірінші конференция “Туған өлкем – негізі барлық бастамаларын буын жас” атты 1150 жылдығына орай “Әбу Насыр Әл-Фараби жүргізіп, Рудный индустриялық институты, қорытындысы бойынша студент құрылыс колледжі”, мамандығы бойынша оқитын “Құрылыс және пайдалану ғимараттар мен құрылыстарды”, Шелудько Даниил екінші орынды иеленді.

“Ғылым мен техниканың өзекті мәселелері” атты екінші халықаралық конференцияны Уфа мемлекеттік мұнай техникалық университеті ұйымдастырды. Осы конференцияда “Техник – жобалаушы” біліктілігі бойынша оқитын 3 курс студенттері бірінші дәрежелі диплом – Сагитуказ Тамерлан, екінші дәрежелі диплом – Бычковская Юлиана, ал 3 курс “техник-құрылысшылар” студенттері Шелудько Даниил және Пак Аркадий 3 дәрежелі диплом алды.

Конференцияларға қатысу кәсіби дағдыларды дамытуға, сәулет және құрылыстағы жаңашылдықтар туралы білім алуға, сондай-ақ АЖЖ (автоматтандырылған жобалау жүйелері) сәулет-құрылыс сызбаларын әзірлеу кезінде қабілеттілікті дамытуға, шешендік өнерді жетілдіруге ықпал етеді. Қашықтықтан оқыту барысында студенттер онлайн конференцияларды өткізу технологияларын жақсы меңгеріп, осындай іс-шараларға қатысуға ерекше еңбек сіңірді.

Нәтижесінде біздің студенттердің ғылыми жұмыстары қазылар алқасы мүшелерінің жоғары бағасына ие болды,жобалардың практикалық бағыттылығы мен нақты маңыздылығы атап өтілді. Ал қатысушылар одан әрі ғылыми жұмыс үшін жаңа заряд алады.

Әрине, осы іс-шараларды жаңа форматта ұйымдастыру мен өткізудің жоғары деңгейін атап өткім келеді.

Оқу жылы аяқталуға жақын болғанымен, біздің студенттер белсенді қатысып, Қостанай құрылыс колледжіне жаңа жүлделі орындар алып келетін жаңа конференциялар өтеді деп үміттенеміз.