Қостанай құрылыс колледжінің студенттері ҚР Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың Астана қаласын Нұр-сұлтан етіп қайта атау туралы бастамасын қолдайды.  Колледждің жастар көшбасшылары бастаманы дер кезінде және ең алдымен ел тұрғындары мен өскелең ұрпақ үшін қажет деп санайды. Өйткені Қазақстанның Тұңғыш Президенті – Нұрсұлтан Назарбаев 30 жылға жуық уақыт, денсаулық пен күш аямай мемлекетті басқарды. Бұл өз жемісін бүгін де әкелді, Тәуелсіздіктің 28 жылы ішінде оның есімі бүкіл әлемге белгілі. Өмірдің барлық салалары қарқынды дамыды,атап айтқанда жас қазақстандық ұрпақты дамыту үшін құрылған Әлеуметтік және бизнес-жобаларға үлкен көңіл бөлінді. Президент бастамаларының арқасында өткен 2018 жылы үш студент “Zhas Project” жобасына қатысып, өз идеялары мен армандарын жүзеге асыра алды. Бүгінгі күні бұл балаларды бүкіл облысты біледі,ал олар өз кезегінде балалар үйлері мен тұрмысы нашар отбасыларының балаларына көңіл бөле отырып, қостанайлықтардың өмірі үшін одан да қолайлы жағдай жасауға тырысады.

– Qazaqstan, bálkіm, adamdy tulǵa retіnde damytýǵa arnalǵan eń myqty alań. Óıtkenі TMD elderіnіń jetekshі sarapshylary Elbasynyń kez kelgen bastamalaryn árdaıym halyq qoldaǵan jáne bıznes pen jalpy ómіr súrý úshіn qolaıly jaǵdaı jasaǵanyn bіrneshe ret atap óttі. Men osy jerde dúnıege kelgenіmdі maqtan tutamyn jáne menіń árbіr otandasym menіmen kelіsetіnіme senіmdіmіn. Qazaqstan baqytty, qamsyz ómіr úshіn tamasha jer – dep PIK stýdenttіk keńesіnіń tóraǵasy Sergeı Dıdrıh óz pіkіrіmen bólіstі.

Prezıdent bіrneshe jyl qatarynan ulttyq bіregeılіk, tolleranttylyq jáne tereń ózіn-ózі taný ıdeıalaryn belsendі túrde alǵa tartty. “Rýhanı jańǵyrý”keshendі baǵdarlamasy osynyń jarqyn mysaly boldy. Jumys mamandyqtary, daıyndyq kýrstary, joǵary bіlіm alý áldeqaıda qoljetіmdі boldy. Osy jyldar іshіnde Nazarbaev jastardyń baqytty bolashaǵy úshіn eshteńe ókіnbedі jáne búgіnde bіzdіń jastarymyz onyń eńbegіn baǵalaıdy, sondaı – aq Elbasynyń bastamasymen jaqsartylǵan eldіń basty qalasy-onyń atyn alýy tıіs dep sanaıdy.
Bіz árqashan senіmen, Prezıdentіmіz!